Γραφείο Διασύνδεσης

Papanastasiou & Co. Business Consultants (ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ)

Επωνυμία Εταιρίας:   Papanastasiou & Co. Business Consultants (ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ)
Ιστοσελίδα Εταιρίας:   https://papanastasiou.consulting
Αντικείμενο Αγγελίας:   Junior Consultant στο τμήμα χρηματοοικονομικών υπηρεσιών

Περιγραφή θέσης

• Ενασχόληση με τη διαχείριση συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων (ΕΣΠΑ, Αναπτυξιακός Νόμος, ΤΑΑ κτλ)
• Επικοινωνία και συντονισμός με λογιστήρια εταιριών για τη συλλογή και επεξεργασία καθώς και διαχείριση στοιχείων πελατών
• Έλεγχος επιλεξιμότητας για επενδυτικά προγράμματα των πελατών
• Επικοινωνία με Τράπεζες και δημόσιες αρχές για τις ανάγκες των προγραμμάτων
• Σύνταξη χρηματοοικονομικών μελετών
• Διαχείριση πλατφόρμας εξωδικαστικού μηχανισμού ρύθμισης οφειλών
• Ανάλυση και διαχείριση αναγκών πελατών της επιχείρησης
• Δημιουργία εργαλείων χρηματοοικονομικής πληροφόρησης μέσω excel – powerbi

Η θέση απαιτεί:

• Δυνατότητα ένταξης και λειτουργίας σε ομάδα
• Ευελιξία στη διαχείριση πολλαπλών εργασιών
• Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
• Τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων, προθεσμιών
• Υπευθυνότητα, οργάνωση και επίλυση προβλημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Πολυτεχνικής σχολής ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
• Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα εκτιμηθεί
• Προϋπηρεσία εφόσον υπάρχει θα εκτιμηθεί
• Άριστη γνώση ελληνικής & αγγλικής γλώσσας (προφορική & γραπτή επικοινωνία)
• Άριστη γνώση Η/Υ και Microsoft Office (word, excel, powerpoint)
• Γνώσεις από συναρτήσεις και pivot tables στο excel

Τι μπορούμε να σου προσφέρουμε

Πλήρης απασχόληση Νόμιμος μισθός και άδειες Συνεχόμενη εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης Συμμετοχή σε συνέδρια, σεμινάρια και άλλες εκδηλώσεις της επιχείρησης Συνεχής υποστήριξη και καθοδήγηση μέσα σε ένα ομαδικό περιβάλλον νέων ανθρώπων που πάνω απ΄όλα σεβόμαστε τις ανθρώπινες ανάγκες του καθενός μας

Σε ενδιαφέρει η συγκεκριμένη θέση;

Στείλε μας στο info@chaniaconsulting.gr, μέχρι τις 10/05/2023 με τίτλο “Για τη θέση Junior Consultant στο τμήμα χρηματοοικονομικών υπηρεσιών ”:

• To βιογραφικό σου (σε όποια μορφή κρίνεις ότι θα μας δώσει να καταλάβουμε την εμπειρία που έχεις)
• Μια παράγραφο στην οποία θα μας εξηγείς γιατί θέλεις να εργαστείς στη συγκεκριμένη θέση και στην δική μας επιχείρηση