Γραφείο Διασύνδεσης

Θέση Εργασίας για Υπεύθυνο/η Διοργάνωσης Πολιτιστικών Ταξιδιών/Εκδρομών

Η εταιρία διοργάνωσης πολιτιστικών ταξιδίων Somewhere We Know με έδρα την Αθήνα ενδιαφέρεται να προσλάβει έμπειρο/ή εργαζόμενο/η, πλήρους απασχόλησης, υπεύθυνο/η για την εξυπηρέτηση πελατών, το σχεδιασμό και τις κρατήσεις εκδρομών.

Κύρια καθήκοντα

  • Επικοινωνία και εξυπηρέτηση πελατών
  • Σχεδιασμός, πώληση και προώθηση εκδρομών (για μεμονωμένους πελάτες και γκρουπ)
  • Δημιουργία tailor-made ταξιδίων με βάση τις ταξιδιωτικές επιθυμίες των πελατών

Απαραίτητα προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση σε γραφείο διοργάνωσης ταξιδίων
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS-Office, Internet, E-mail, Social Media)
  • Πολύ καλή γραπτή και προφορική γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επιπρόσθετες ξένες γλώσσες θα εκτιμηθούν (κυρίως τα Γερμανικά)
  • Άτομο εργατικό, συνεργάσιμο, επικοινωνιακό και αξιόπιστο
  • Με δεξιότητες οργάνωσης και ομαδικό πνεύμα
  • Με ικανότητα απόδοσης σε ένα περιβάλλον γρήγορων ρυθμών
  • Με θετική διάθεση και αποτελεσματικότητα στη διαχείριση των καθημερινών καθηκόντων
  • Δίνοντας σημασία στην λεπτομέρεια, στην ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών και στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη

Αν ενδιαφέρεστε, μπορείτε να μας στείλετε το βιογραφικό σας και μία συνοδευτική επιστολή στο info@somewhereweknow.com.